Legacy Black Fairwaywoods

Legacy Black Fairwaywoods

Tourprestanda i hög kvalitet

Legacy Black fairwaywoods finjusterar bollbanan och producerar högre bollhastighet för maximal tourlängd. Dessa klubbor är av högsta kvalité och har konstruerats med laserprecision för att ge längre slag med överlägsen precision och känsla.

Extra stark träffyta i Carpenter-stål
Extra stark träffyta i Carpenter-stål

Extremt stark träffyta i stål gör att träffytan kan tillverkas mycket tunn. Ökar bollens hastighet för mer längd. Avlägsnar massa från träffytan för ökad perimeterviktning och högre precision.

Låg träffyta med klubbhuvud i traditionell form
Låg träffyta med klubbhuvud i traditionell form

Låg träffyta gör det enklare för amatörgolfaren att träffa i sweetspot och få bättre längd. Traditionell, klassisk form ger självförtroende vid adressering.

Speed Metalix grafitskaft och exklusiva grepp
Speed Metalix grafitskaft och exklusiva grepp

Vävda grafitfibrer är förstärkta med aluminium och laminerade i skaftet för en unik solid känsla i ett utförande med ultralåg vikt. Hjälper till att generera högre hastighet i klubbhuvudet och mer längd utan att offra känsla och kontroll. Utrustade med det nya prestandagreppet Golf Pride® DD2®.

Loading the video player...